Гоца Тржан се омажи со 14 години помладо момче


Во голема тајност и во кругот на најблиските поп-пејачката Гоца Тржан  по вторпат го изговори судбоносното „ДА“, но првпат на нејзиниот нов сопруг, младиот тапанар Раша Новаковиќ, со кого Тржан неколку години беше во врска. Таа и нејзиниот сега веќе тазе сопруг, напладне излегоа од нејзиниот стан и се упатија кон ресторанот каде што во 18 часот го склучија граѓанскиот брак.goca7

На чинот на венчавката, како и на свадбената веселба присуствувале околу 200 гости. Гоца рекла дека последните денови активно учествувала во деталите поврзани со декорацијата, а дека нејзината работа не трпела поради тоа. Тие двајца ги извршиле последните подготовки пред свечената церемонија.

Гоца Тржан во 2007 година се омажила во црква за поранешниот сопруг Иван Маринковиќ.

goca8 goca-1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1