Халид Бешлиќ за тешката болест: Се плашам дека ова е мојата последна турнеја


Босанскиот пејач Халид Бешлиќ откри дека неговата здравствена состојба не е најдобра, но засега не панира да се повлече од сцената. Бешлиќ изјави дека лекарите го уплашиле со лошите резултати од испитувањата на крвта.

– Шеќерот го направи своето – ијави тој за хрватски „24 сата“.

Пејачот додал дека се плаши дека ова е неговата последна турнеја, но дека ќе пее се додека состојбата не му се влоши.

Бешлиќ вели дека имал понуди за настапи низ Европа, но се плаши од се почестите терористички напади.

– Мислам да не се најдам во погрешно време на погрешно место – рекол тој.

Тој вели дека не сака да живее во страв, туку да ужива со сопругата Сејда.

– После толку време се сакаме овеќе од било кога – додава тој.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1