Хаос во МВР – Спасовски вечерва ја парализираше работата на целото министерство


 

Хаос во Министерството за внатрешни работи. Вечерва стигнала телеграма до сите вработени во МВР во која новиот технички министер Оливер Спасовски, спротивно на Законот за Влада усогласен во клубот на пратениците ги одзема сите овластувања, пишува Прес24

Со тоа Спасовски практично од вечерва целосно го парализираше Министерството.
Ваков чекор, извори од МВР велат дека не е сторен во изминативе 20 години. Тоа значи дека дури и на управните служби им се повлечени овластувањата. Практично се доведува во прашање целокупното функционирање на МВР.

07541447339a6734a07d362ed7ab87a886ee9d6062fb7159db2dff7cccc96655

Прес24

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1