Хаос во Сплит – Се е под вода – Поплавени и Шибеник, Макарска


Силно невреме пропратено со врнежи и грмотевици и синоќа ја зафати Далмација, посебно подрачјето на Шибеник, Макарска и Сплит, а се проценува дека во краток период паднале повеќе од 100 литри дожд по метар квадратен. Цела Далмација е под вода, а синоќешното невереме буквално ги поплави улиците во Сплит и го оневозможи сообраќајот по нив.split1_697556S1-564x272 s1_697557S0-564x376 Screenshot_24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1