Затрелан и вториот волк кој побегна од зоолошката во Битола


И вториот волк кој денеска побегна од зоолошката градина во Битола е застрелан, потврди доцна вечерва за Тера Телевизија директорот на градината.bitolska-zoo

„ Волкот дефинитивно е ликвидиран, се вратил во живеалиштетот, но повторно се обидел да бега па мораше да го застрелаат“ рече Нешовски.

Првиот како што попладнево објавивме беше застралан во обидот да избега од живеалиштето, каде што биле сместени вкупно четири волци. Двата кои не побегнале, ги префрлиле во кафез заради безбедност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1