Харис Беќири кој дивееше со автоматска пушка во Хиподром, осуден на 15 години затвор


Кривичниот суд во Скопје го осуди на 15 години затвор 20 годишниот Харис Бекири кој пред девет месеци со автоматска пушка дивееше по улиците на Хиподром и Маџари.

Во инцидентот, тој рани тројца случајни минувачи, а на крај автоматската пушката ја вперил и кон полициските алфи, но полицајците успеале да го спречат пред да повреди уште некој.

Во судскиот процес, Бекири тврдеше дека вечерта некој се обидел да го убие, пушката ја нашол на тревник и почнал да бега и неконтролирано да пука.

 

Share Button

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1