Хеликоптер на ЕУЛЕКС се урна крај Приштина


Неколку лица се повредени денеска кога хеликоптер на Мисијата на ЕУ во Косово (ЕУЛЕКС) се урна на аеродромот во Приштина, соопшти претставник на НАТО. euleks_helikopter

– Еден хеликоптер на ЕУЛЕКС се урна на приштинскиот аеродром. Има неколкумина поврдени и ние проверуваме, изјави претставникот на Алијансата.

Приштинските медиуми јавија дека по уривањето на хеликоптерот аеродромот е затворен за сообраќај.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1