ВИДЕО: Како се предадоа терористите во Куманово (МВР снимка)


МВР објави нова видео снимка на која се гледа како дел од терористите, како што беше и официјално соопштено, се предаваат веејќи бели предмети во рацете во Дива Населба, Куманово.

teroristi predavanje1-500

Меѓу дел од терористите кои се предадоа е и Сами Укшини алијас командант Соколи кој важи за еден од петте лидери на опасната терористичка група.

sokoliii500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1