ХЕЛИКОПТЕРСКА НЕСРЕЌА: Загинаа амбасадори на Норвешка и на Филипините во Пакистан


Амбасадорите на Норвешка и Филипини во Исламабад загинаа денеска откако се урна хеликоптерот со кој се превезувале во североисточен Пакистан.

helikopter

Меѓу шесте жртви се и сопругите на амбасадорите на Малезија и Индонезија.

Во несреќата загинаа и двајцата пилоти на хеликоптерот Ми-17, соопшти пакистанската армија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1