Страшна сообраќајка на Јужен Булевар – двајца на Ургентен


Две лица завршија на Ургентниот центар по тешка сообраќајна несреќа која се случила синоќа околу 22.30 часот на Јужниот булевар.
soobrakjajk

Од полиција информираат дека во несреќата учествувале „тојота корола“ и „лада“, двете со скопски регистерски таблички, а повредени биле возачите Д.С. (48) и Д.С. (32) кои биле пренесево во Ургентниот центар каде им се контатирани телесни повреди.

Полицијата на местото на несреќата извршила увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1