#HelpTetovo: Како можете Вие да им помогнете на настраданите во тетовско


Доброволци кои сакаат да се пријават може да се обратат на бројот 076 330 113 или да пратат мејл на cabinet@tetova.gov.mk.

Фото: Фејсбук/Теута Арифи

Фото: Фејсбук/Теута Арифи

Од денеска во Тетово е отворен и собирен пункт за прием на донации на паркингот позади зградата на општина Тетово, информираа локалните власти. Потребни се храна и средства за хигиена.

Во невремето кое го погоди тетовскиот регион загинаа четири лица, повредени се 11 лица, а две се водат за исчезнати. Причинета е и голема материјална штета.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1