Утре и задутре денови на жалост во Тетово


Утре и задутре ќе бидат денови на жалост, одлучи Советот на Општина Тетово денеска на вонредна седница.

На загрозените семејства ќе им биде дадена финансиска помош од буџетот на општината. Водата за пиење во градот е физичко-хемиски исправна, но се уште се чекаат микробиолошките резултати. tetovo

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1