Херој од Париз: Спасил 3 годишно дете од џихадистите, но потоа тие го убиле него


Еден од четворицата заложници кои во продавницата во Париз беше убиен од радикалниот исламист Амед Кулибали (32), загинал обидувајќи се да спаси едно дете.heroj pariz

Спрема полициските извори се работи за Јохан Кохен (22) кој реагирал кога терористот се заканил дека ќе го убие тригодишното момче.

-Полицијата ни раскажа дека терористот се заканил дека ќе го убие тригодишното момче и дека Јохан се обидел да го сопре – раскажа за израелските медиуми роднина на убиениот Јохан.

-Го зема оружјето на киднаперот, но пред да успее да го застрела, истиот беше убиен од страна на терористот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1