Хонорарците со песни и скандирања против штетниот закон


Повлекување на законот со кој се воведува плаќање на придонеси и за хонорарите, бараат организаторите на протестот од власта

Потписниците на Повелбата за солидарност за заштита на работничките права, граѓански здруженија, активисти и поединци ги отфрлаат последните измени на законите за придонеси за хонорарна работа и бараат целосно повлекување на законските измени со кои се воведува плаќање придонеси од задолжително социјално осигурување за хонорарите.

Foto - Libertas

Foto – Libertas

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1