ХОРОР: Мост се руши заедно со туристи кои поминуваат на него


Група од авантуристи од Нов Зеланд неодамна планинарејќи поминале низ мост кој што изгледал како да е во исклучително лоша состојба.most

Она што е уште пострашно е што мостот не бил забранет за употреба.

Среќа во несреќа е тоа што овие пешаци знаеле да пливаат, бидејќи тие паднале во вода кога мостот пропаднал. Еден од нив успеал да го сними целиот инцидент со својот мобилен телефон.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1