ХОРОР: Си го задавила синчето во болница, па се самоубила оти немала пари да го лекува


Безживотните тела на 5-годишното момче и неговата мајка (27) се пронајдени во болничка соба во Феникс. Момчето околу вратот бил замотано со црево за кислород, додека пак мајката умрела од прострелна рана.

Според информациите, мајката на петгодишното дете влегла со пиштол во собата каде момчето лежело и прво него го убила, му го замотала цревото за кислород околу вратот, а потоа себе си со пиштол си го одземала животот. 2E381FE600000578-3308372-image-a-20_1446939899014

Според неофицијалните информации, детето боледувало од церебрална парализа уште од 1 годинка, а таа немала пари за лекувањето на нејзиниот син и поради тоа го направила ова злосторство.

Таа дури отворила и сајт за донации во кое опишала низ што минува нејзиниот син и дека нема пари за лекувањето.

Сеоак според некои информации мајката и детето биле веќе некое време под надзор на службата за социјална помош бидејќи постоело сомневање дека детето е запуштено

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1