Хорор: Со четири куршуми убиена келнерка среде кафуле


Славица Ракуљ (49) е убиена денеска во центарот на Белград, во улицата Страхињиќ Бан, околу 12.30 часот, откако во неа четири куршуми од пиштол испукал Горан М, поради невозвратена љубов.Screenshot_107

Убиецот пукал во келнерката, а потоа си пукал во глава. Тој пред трагедијата во кафулето седел околу 2 часа и пиел кафе, а потоа наеднаш извадил пиштол и испукал 4 куршуми во Славица.

Мотивот за ова злосторство не е познат, но се препоставува дека оваа пресметка со пиштол настанала поради невозвратена љубов и дека најверојатно главен мотив за трагедијата е љубомора.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1