Хорор: Србинка си го задавила бебето и го криела под кревет


Новороденче кое не давало знаци на живот пронајдено е синоќа во Зајечар, а 22-годишната мајка е осомничена дека го усмртила бебето.

Според неофицијалните информации, таа се породила во осмиот месец од бременоста, а тукушто роденото бебе потоа, како што се сомнева го завиткала во ќебе и го скрила под креветот во својата соба.srbija belgrad policija

Случајот е откриен кога мајката поради обилно крварење е примена во Здравствениот дом во Зајечар, а трупот на бебето го пронашла мајката на осомничената.

– На мајката на бебето поради обилното крварење и е укажна лекарска апомош, зошто била во тешка состојба и животно загрозена, но нејзината состојба е стабилизирана.

Раскажала дека се породила, но дека не го убила своето бебе, вели извор за медиумите. Полицијата покрена истрага, а телото на новороднчето е испратено на обдукција за да се утврди точната причина за смртта, односно дали е во прашање чедоморство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1