ВИДЕО: Горила спаси 5-годишно дете кое паднало во неговиот кафез


Пет годишно дете паднало во кафезот на горилата во Велика Британија, а она што се случило никој не го очекувал.

Ова се случило во зоолошка градина во Велика Британија пред 3 децении, а денес предизвика лавина од коментари во јавноста.Screenshot_306

Под сплет на несреќни околности тогаш 5 годишниот Ливен Марит падна во кафез со горила и од падот се онесвестил.

Огромната горила Џамбо, тешка 115 килограми и висока 2 метри се приближила до момчето и заштитнички се поставила кон него.

Погледнете го видеото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1