Кражба на струја е причина за пожарот во Прилеп


Во полициската станица -Прилеп, беше пријавено дека настанал пожар во зграда лоцирана на ул. „Браќа Ламески“.

Била опожарена разводната табла со 10 електрични броила и осигурувачи, која била под скалите во влезот.

Шеталиште.мк

Шеталиште.мк

Пожарот е изгаснат од страна на ТППЕ-Прилеп.

Од увидот е констатирано дека покрај станарите од зградата од истата табла се снабдувале и три други потрошувачи, соопштуваат од полицијата.

Висината на материјалната штета, како и причините за настанување на пожарот, дополнително ќе биде утврдена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1