Хорор во Хрватска: Детенце почина во страшни болки – родителите го зеле од болница


Мајка и татко го оставиле своето 9-годишно дете да почине во страшни болки откако решиле да не дозволат да прима хемотерапија.ddetencee

Родителите од Хрватска решиле да гоземат од болница на своја одговорност синчето кој боледувал од „нон-Ходкинов синдром“ и да го лечат кај локална надри лекарка.

Момчето по кратко време починало во големи болки.

Против родителите веднаш била поднесена кривична пријава а локалниот Центар за социјални грижи во Крка, каде што парот живее сега поведува постапка на родителите да им се одземе родителското право и над второто малолетно дете.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1