Ја давел жената – 30 дена притвор за Рајко Дујмиќ поради семејно насилство


Во вторниот полицијата го приведен познатиот музичар поради семејно насилство, бидејќи сопругата Снежана ја зграпчил за вратот и со сила се обидел да ја исфрли од станот.

dujmic-napao-zenu-slusao-je-glazbu-i-odjednom-me-zgrabio-504x335-20150936-20150909075255-1db287bbdf6e00e15d8da5fa02817121
Во текот на инцидентот Дујмиќ бил пијан, а полицијата подоцна проверила и дали бил под десјтво на дрога.

Полицијата ја повикале соседите кои се исплашиле откако слушнале бучава од станот на семејството Дујмиќ. Окружниот суд во Загреб, го осуди на 30 дена истражен затвор.

Дујмиќ 30 дена ќе помине во затвор за да не го повтори делото или да влијае на сведоците.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1