Потресна исповед на болната Исадора Бјелица


Писателката Исадора Бјелица поминува низ најтешкиот животен период, се бори против пеколната болест  која ја натерала после 30 години да го посети своето родно Сараево.isadorabjelicabolna240

Исадора заедно со сопругот и со нејзините деца отишла во градот во кој е родена и во кој пораснала, како што таа вели, за да го види бидејќи можеби последен пат ќе ја види зградата во која израснала и паркот во кој проодела.

– Порано немав сила, се ми беше многу болно. Сега кога се борам против најтешката болест, сакав уште еднаш да ја видам зградата во која пораснав и паркот во кој проодев. Многу љубов има во мене кон Сараево, просто имав голема желба повторно да се вратам таму и да останам да живеам,објаснила за „Ало“ Исадора.

isidora bjelica

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1