Хорор во Калифорнија: Пет студенти прободени со нож на Универзитет


Петмина студенти се избодени со нож во универзитетскиот град во американската сојузна држава Калифорнија, а осомничениот напаѓач е застрелан одобезбедувањето, при што подоцна им подлегнал на повредите.

132409868

Двајца повредени студенти се хоспитализирани, а другите добиле медицинска помош на местото на нападот.

Дел од локалните медиуми објавија дека напаѓачот бил поранешен студент на Универзитетот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1