ХОРОР ВО СРБИЈА: Скинхед масакрирал двајца бездомници (ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА)


На автобуската станица во Рашка синоќа било извршено двојно убиство. Убиецот П.Т. со тап предмет ги усмртил двајцата бездомници

beskucnici

Едниот од нив починал на самото место, а другиот на пат за здравствениот центар во Нови Пазар.

Српски „Курир“ објави дека осомничениот за убиството е припадник на скинхедсите, а двајцата бездомници ги убил со газење на чизмите.

Полицијата нема информации за мотивите за убиство и дали П.Т. бил под дејство на алкохол или опојни средства.maskr

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1