Храбра мајка се фрлила под такси и го спасила своето бебе кое таксито го прегазило (Видео)


Снимката која ја забележале сигурносните камери во Њујорк сведочи за пожртвуваната реакција на една мајка која после сообраќајна незгода успеала да го извлече бебето заглавено под автомобилот и на тој начин да го спаси неговиот живот.

mama_1371147202_670x0На видеото се гледа како 17-годишната мајка се шета со бебето во Њујорк, кога одеднаш такси возило удира во крајот на улицата, ја удира младата жена, а бебето паѓа под автомобилот. Младата мајка веднаш се фрлила под автомобилот и ја извлекла својата ќеркичка.

Возачот(68) за време на возењето доживеал срцев удар, па удрил во два автомобила и потоа удрил во крајот на улицата. Тој бил одведен во болница, а веднаш потоа бил прогласен за мртов.

Според информациите мајката и бебето претрпеле полесни повреди и се во стабилна состојба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1