Хрватска во шок: Уапсен маж кој собирал пениси – ги сечел од мртвите човечки тела


Полицијата во Славонски Брод, Хрватска уапси 52-годишен медицински техничар од градскиот Институт за патологија кој им ги сечел пенисите на починатите и од нив направил колекција во својот дом.

Идентитетот на уапсениот засега не е соопштен, но тој веќе е обвинет за кривично дело нарушување на мирот на покојните, изјави Катица Нујиц, портпарол на полицијата во Посавина.

Хрвстаки медиуми јавуваат дека најверојатно се работи за патолог од тамошната Општа болница кој веќе бил суспендиран од работното место.

Мештаните велеле дека додека работел како патлог често ги замнувал телата на покојните, а имал и проблеми со алкохолот.

Се уште не се знае колку тегли со пениси се пронајдени во неговиот стан.

lisice-hapsenje-1332406808-138190

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1