И денес големо невреме со дожд и грмотевици


hrvatska13Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата од 20 до 31 степен.

Во Скопје променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата до 29 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1