И денес ќе врне


dozd cadorВремето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во попладневните часови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Температурата ќе се движи од седум до 18 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде слично со температура до 16 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1