И Мерцедес прави фалш автомобили: Повлекува 6.000 модели од А-Класа


Поради проблеми со воздушните перничиња, светскиот автомобилски гигант Мерцедес најави повлекување на 6.000 свои возила од најновата А-Класа.

mercedes znakГерманскиот производител информираше дека околу 6.000 автомобили имаат проблеми со воздушното перниче и тоа она на совозачкото седиште.

А-Класата на германскиот пазар е достапна од септември минатата година, а во останатиот дел на Европа се појави нешто подоцна, поради што бројот на повлечени примероци не е голем.

Проблематични се оние возила кои се произведени од јули до декември минатата година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1