И официјално Ван Перси во Манчестер Јунајтед


Челниците на Манчестер Јунајтед и официјално успеаа да постигнат договор со играчот на Арсенал, Робин ван Перси за негов трансфер на Олд Трафор, е објавено на официјалната страна на клубот од Манчестер.

Се што преостанува е холандскиот фудбалер да ги мине уште и лекарските прегледи како целосно би се комплетирала продажбата. Засега не е обелоденета сумата за која што „црвените ѓаволи“, ја одвоија за Холанѓанецот,(се шпекулира некаде околу 23 милиони фунти), но сигурно е дека од наредната сезона, во навалната линија, покрај Вејн Руни, Сер Алекс Фергусон ќе добие огромно засилување со донесувањето на 29 годишниот напаѓач.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1