Tag Archives: transfer

И официјално Ван Перси во Манчестер Јунајтед

Челниците на Манчестер Јунајтед и официјално успеаа да постигнат договор со играчот на Арсенал, Робин ван Перси за негов трансфер на Олд Трафор, е објавено на официјалната страна на клубот од Манчестер.

______________________________________________________________________________________________________

Јувентус – Исла и Асамоа преминаа кај „старата дама“

Двајцата веќе поранешни играчи на Удинезе, Маурисио Исла и Квадво Асамоа од следната сезона ќе играат за италијанскиот шампион Јувентус.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1