Идната недела очекувајте пад на температурите


Од УХМР информираат дека од утре ќе преовладува променливо облачно време, повремено со локален дожд претежно во западните делови и со услови за магла по котлините.temperatura ladno

До вторник ќе биде релативно топло, а од среда се очекува спуштање на дневната температура.

Во вторник ќе започне да дува повремено засилен ветер од југозападен правец.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1