Игор Дурловски доби 30-дневен притвор


На Игор Дурловски, еден од организаторите на протестите „За заедничка Македонија“, му е одреден 30-дневен притвор.

На пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска и е одреден куќен притвор.

Неофицијално, се пишува и решението за Митко Чавков. Ексминистерот за внатрешни работиво МВР, Митко Чавков, пред судот дел од вината за непостапувањето ја префрлил врз полицајците и се пожалил на својата здравствена состојба .

„Алфите“ трагаат по 12, од 36-те обвинети за настаните од „крвавиот четврток“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1