Имаме и Хурем и Касандра – Овде може да проверите колку имаат исто име или презиме како вас


Заводот за статистика има интересна алатка со која може да проверите колку луѓе во Македонија се викаат или презиваат како вас. Апликацијата ви е достапна овде.

iminja

На пример најпопуларно име во земјава е Александар – ги има 23.494 луѓе по ова име.

Исто така, во Македонија има 38 Касандри. Имаме 759 Елвиси. 23 девојки се викаат Хурем.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1