Иман со денови пишувала срцепарателни твитови навестувајќи ја смртта на Боуви


Иман Абдулмахид со месеци пишувала тажни твитови, но никој не помислил дека се посветени за битката со ракот на Дејвид Боуви.iman-bowie-640x502

Иман и Боуви се венчаа во 1992 година, а таа последните денови од животот на легендарниот пејач споделила неколку тажни фотографии на Твитер.

На денот кога почина Боуви, Иман споделила следнава фотографија:

iman-twitter iman-twitter1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1