Интензивни врнежи на снег во моментов низ Македонија


Облачно со врнежи од дожд. Снег врне во Охрид, на повисоките места и на планините. Интензивни врнежи од снег се регистрирани и на Стража, на Пресека и во Ѓуриште. Снег вее на Попова Шапка, во Маврово и на Кожуф.sneg

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во см) ИЗМЕРЕНА ВО 19 часот:

32 Маврово, 21 Лазарполе, 6 Охрид, 2 Тополчани и  1 во Прилеп.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1