Инцидент во Аеродром: Повредени навивачи и полицаец


Инцидент пред салата „Јане Сандански“ во Аеродром пред почетокот на натпреварот меѓу МЗТ СКопје и Партизан.

Како што јавува спортскиот портал Спортмедиа  дошло до блиска средба помеѓу навивачите на двата тима, но и на фановите со полицијата. Последните вести велат дека има и неколкумина повредени од редовите на навивачите на МЗТ Скопје и тоа од топовските удари кои експлодираа пред салата.aerodrom

Исто така имало повредени и тоа најмалку еден во редовите на припадниците на Министерството за внатрешни работи (МВР).

Од СВР скопје за Курир го потврдуваат инцидентот и велат дека има приведени навивачи од двете навивачки групи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1