Интересен десерт – шарен ролат


За моделот тесто:
• 1 белка од јајце;
• 2 лажички шеќер;
• 2 лажици жолчка од јајце

1779933_674505782592487_1054025949_nКафеавиот дел од тесто:
• 3 жолчки од јајце
• 15г шеќер
• 60 ml вода;
• 40 ml масло

• 72 g на брашно;
• пола лажичка ванила концентрат
• 8 g на какао во прав;

Белиот дел од  тесто:
• 3 белки;
• 50 гр шеќер;

полнење:
• фил по ваш избор;
• банана;

Се подготвува како на фотографијата

1779933_674505782592487_1054025949_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1