инцидент: Со ножеви упаднале во штабот на ГРОМ во Карпош и го нападнале Јакимовски (Видео)


Активисти на СДСМ вечерва пробале насилно да упаднат во централниот штаб на партијата ГРОМ кој се наоѓа на улицата Рузвелтова во скопски Карпош, пишува Република 

Со тупаници и шамари физички  го нападнале и кандидатот за градоначалник на ГРОМ за Карпош, Стевче Јакимовски. Според информациитедо кои стигна Република, биле употребени и ножеви и лисици.


Јакимовски претходно јавно го призна поразот во Карпош и му ја честиташе победата на против кандидатот Богоев од СДСМ.

Во моментов пред штабот на ГРОМ врие од полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1