Инцидент во „Идризово“, двајца ранети


idrizovo-Во ходникот во полуотворениот оддел во затворот Идризово, осуденикот Земри Р. со нож ги нападнал осудениците Фатон Ајдини и Мирсад Демировски.

Стражарите едвај успеале да ги разделат насилниците.

Двајцата осуденици се здобиле со убодни рани и се итно пренесени во Ургентниот центар во Скопје. Таму им се вршат хирушки интервенции. Инцидентот се случил вчера наутро.

Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1