Инциденти во Тетово по поразот на Албанија од Србија  


Најмалку едно момче е претепано вечерва во Тетово по мечот меѓу Албанија и Србија во Елбасан, јавува Пресс 24.

38459248124809609821147821269n

Очевидци за порталот тврдат дека поголема група влегла во тетовското кафуле Пина и почнала да го демолира. Гостите почнале да бегаат, а еден од нив се сопнал и паднал во летната бавча, по што бил нападнат од повеќе лица.

На местото пристигнла и полиција, но се уште нема официјала потврда од МВР за овој инцидент.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1