Исчезна бегалецот Африм Исмаиловиќ


Косовските власти не знаат каде е Африм Исмаиловиќ, обвинет во случајот „Монструм“ за кого до надлежните косовски служби од македонска страна е побарана екстрадиција, пренесува „Слободен печат“.

„Министерството за правда на Република Македонија ќе испрати ургенција и ќе побара од надлежните косовски власти да направат напори за пронаоѓање на лицето и негова екстрадиција со цел да биде изведено пред лицето на правдата“, известија од Правда.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1