Исповед на мајката – зошто го ставив бебето во микробранова (Видео/Фото)


Мајката од Охајо која го убила своето бебе така што го ставила во микробранова печка доби доживотна казна затвор, без можност за помилување.

На судењето изјавила дека ја заслужува најстрогата казна, но навистина не сакала да го убие своето бебе.

Ова бебенце починало, но ова не е единствен случај на бебиња повредени или усмртени со ставање во миробранова печка.

Во друг случај кој ја потресе јавноста, 2 месечно бебе се здоби со сериозни повреди откако таткото ја ставил во микробранова печка. Joshua Mauldin доби 25 годишна казна зошто во хотелската соба ја ставил својата 2 месечна ќерка во микробранова печка 20 секунди. Девојчето, Ана се здобила со изгореници на увото, вратот, рацете и рамото, левото уво и било ампутирано но преживеала.

Нејзината мајка Eva Mauldin го бранела сопругот, таа сведочела во негова корист, осуден е само тој. Мајката за телевизијатата KHOU-TV, изјавила дека сатаната го натерала сопругот да го стави детето во микро. А на суд се тврдело дека мажот имал халуцинации дека детето го прекрива некоја бактерија во форма на зелена мувла и сакал да го спаси затоа го ставил во микро.

Тој е осуден, 2 месечната Ana Marie Mauldin, ја чува братучедка на мајката која се надева дека повторно ќе го добие старателството.

Еве ја нејзината приказна – Што се случило!!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1