Исповед на студентка: Имам секс за пари со политичари и бизнисмени за да завршам факултет


На почетокот ми беше непријатно, бидејќи се згрозував од мислата да бидам со постар маж. Но кога ја направив математиката сфатив дека само од тројца клиенти можат да заработам просечна плата.

Студентка на Универзитетот во Сараево своето школување го плаќа со парите кои ги заработува од проституција. Нејзината приказна започнала кога видела дека нема пари за да запише колеџ. Кога им се пожалила на пријателите, тие на шала и рекле дека со нејзината убавина може многу лесно да заработи пари за упис. Па така, таа без многу размислување се решила да ја искористи својата убавина и да заработи пари за упис.

prostituke-5

-Првиот клиент беше маж во години. На почетокот ми беше непријатно, бидејќи се згрозував од мислата да бидам со постар маж. Но кога ја направив математиката сфатив дека само од тројца клиенти можат да заработам просечна плата. Сигурна бев дека ова не сакам да го работам цел живот, бидејќи целта ми е да завршам факултет. И така се започна, раскажала 25 годишната девојка, при тоа истакнувајќи дека најчесто клиентите ги нарекуваат девојките со најразлични имиња, а за една вечер плаќаат по 150 евра.

Како што открива таа, до клиент доаѓа преку посредник. Меѓу клиентите има добро ситуирани мажи, политичари, бизнисмени, познати личности но дека за имиња не смее да зборува.

-Не сум единствена која на овој начин плаќа за своето школување. За жал има многу девојчиња кои се приморани на истиот чекор. Родителите и пријателите нормално не знаат ништо, додала таа, при тоа велејќи дека смета дека не прави ништо лошо.

-Во некои држави во Европа проституцијата е легализирана. Така треба да биде и во Босна и Херцеговина. Во западните земји ваквата работа е по прописи. Секоја девојка која се занимава со проституција редовно оди на прегледи и мора да биде здрава, додала 25 годишната девојка од Сараево.

Солзи ја спасиле од манијаци

-Средбата беше договорено во хотелска соба. Кога влегов во собата ме пречекаа двајца мажи. Секако, тие сакаа да правиме тројка, а јас одбив. По нивното инсистирање и моето одбивање станаа насилни. Почнав да плачам, да молам и викам. На крај еден од нив се сожали и ме пуштија, раскажува девојката.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1