Исповед на Жељко Јоксимовиќ: Татко ми ја даде цела плата за да ми купи хармоника


Жељко Јоксимовиќ за српски Курир тврди дека неговиот роден град Ваљево е поднебје богато со таленти и призна дека неговата мајка го терала да се занимава со музика.

Пејачот се потсети на своите музички почетоци, кога во раното детство ги воодушеви родителите кога за прв пат им засвири. Тие одлучиле да го поддржат синот, па му купиле хармоника.joksimovic ohrid

-Мајка ми беше таа која беше болно амбициозна и која секој пат ми зборуваше – ти можеш ова. И колку и да мислев дека не е во право, секогаш се покажуваше дека навистина била во право. Ми даде ветер во грбот. Еден ден дојде татко ми и кога слушна како свирам, отиде во продавница и ја даде цела плата за да ми купи хармоника, призна Жељко.

Пејачот неодамна го објави новиот албум, а како што кажува неговите деца се музикални.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1