Судбина: Оваа манекенка секогаш доцнела – но стасала навреме на кобниот лет – загинала


Руската манекенка  од Санкт Петербург Елена Домашњајева (24) и нејзината другарка Ксенија Огородева (33) се меѓу 224-те патници кои загинаа кога рускиот авион од засега непознати причини се урна над Египет.fiuewiufwiogjr

Овие девојки биле на одмор во  Шарм ел-Шеик, но не биле свесни дека тоа е нивното последно уживање од нивниот живот. Сите кои ги пзонавале овие девојки велат дека биле премногу добри и културни, карактеристично за манекенката Елена било тоа што секаде и секогаш доцнела, но за жал не задоцнила на овој кобен лет. 688713_elena-domasnjaja1-foto-vk-com_ff-21044

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1