Истакнат македонски адвокат меѓу 50 највлијателни луѓе во Торонто


Крис Палиаре, кој има македонско потекло и кој работи како адвокат во Торонто се најде на листата на магазинот „Торонтолајф“ составена од 50 највлијателни лица во земјата.

Палиаре е истакнат адвокат и основач на адвокатската канцеларија Палиаре Роланд Росенберг Ротштај во Торонто. Обединетата македонска дијаспора соопшти дека Палиаре досега одработил илјадници часови бесплатно работејќи на интернационални случаи, меѓу кои и застапувајќи ги правата на Македонците, особено на оние во Грција.

 

Share Button

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1