Иванов: Бидете спокојни, нема да помилувам педофили, нарко-дилери, силеџии на избори


Ниту на крај памет не ми паднало и не ми паѓа да помилувам педофили, нарко-дилери, силеџии на избори, терористи, екстремисти, изјави претседателот Ѓорге Иванов, по последната одлука на Уставниот суд поврзана со Законот за помилување.gjorgje ivanov

– Би сакал да им порачам на граѓаните на Република Македонија да бидат спокојни. Ни на крај памет не ми паднало и не ми паѓа да помилувам педофили, нарко-дилери, силеџии на избори, терористи, екстремисти. Како и досега, ќе го правам исклучиво она што е исправно и е во интерес на државата – изјави претседателот Иванов.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1