Иванов го врачи мандатот за состав на Влада на Димитриев


Претседателот на државата Ѓорге Иванов денеска го врачи мандатот за состав на Влада на Република Македонија на приврементиот премиер за организирање на изборите, Емил Димитриев.

emil

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1